Recenze, zkušenosti

Ricinový olej v praxi!

  • Co o ricinovém oleji říkají recenze?
  • Jaké jsou praktické zkušenosti a tipy?
  • A co diskuze ohledně ricinového oleje, chválí nebo hanobí ricinový olej?

Na této stránce je připravený malý praktický souhrn všeho, co se o ricinovém oleji říká a píše. Na začátek tipy z praxe a vlastní zkušenosti.

Recenze blogerky

Sama za sebe mohu říct, že neznám žádný podobně hutný olej (srovnatelné promaštění z přírodní kosmetiky nabízí snad jen bambucké máslo karité).

Protože mám extrémně suchou pokožku se sklony k poškození a dehydrataci, ricinový olej patří k mým nejoblíbenějším. Kdykoliv potřebuji pokožku zjemnit a okamžitě promastit, sahám po ricinovém oleji.

Ricinový olej využívám také k čištění pokožky, buď samostatně, nebo s kapkou vybraného esenciálního oleje (levandule, tymián, růže, ylang-ylang). Sám o sobě je neutrální, nijak nevoní, ale ani nezapáchá.

K mým oblíbeným rituálům patří také zvláčňující zábal pro paty (vlastně celé šlapky a vůbec chodidla), na kterou je ricinový olej jako stvořený.

Ricinový olej využívám také na nehty a nehtová lůžka, kterým dodá jemnost a krásu.

Vaše blogerka Radka ETC.

Recenze dalších blogerek

Své zkušenosti s ricinovým olejem popisuje v recenzích nejedna blogerka. A to jsou tu i video blogerky – vlogerky jako třeba Andrejka Kvietkova:

Ricinový olej na obočí využívá blogerka Patty

Ricinový olej jako skvělého pomocníka při vypadávání vlasů, řídkých řasách nebo obočí popisují také na blogu Mojemeduňka. Viditelné výsledky jsou dle tohoto článku pozorovatelné za pár týdnů.

Na Růžovém chroustovi se recenze ricinového oleje nesla v duchu: kdo maže, ten jede. V recenzi doporučují olej nanášen na navlhčenou kůži nebo míchat s jiným, například jojobovým olejem. Pokud pár dnů vydržíte, můžete se těšit i z vyhojení nejrůznějších kožních neduhů. Hebká, zdravě vypadající pleť je s ricinovým olejem zaručena…

Ricinový olej si získal i blogerky z blogu Primadonna Realness nebo Janu Trávníčkovou. Blogerky si ricinový olej pořizovali zejména kvůli růstu vlasů.

Aluška na svém blogu věnovala ricinovému oleji hned 2 články. Ricinový olej opěvuje v mnoha směrech, vyzkoušela olej na řasy a obočí a byla moc spokojená. „Za týden už jsem nadšeně pobíhala a ukazovala – hele rostou!“

Zkušenosti s ricinovým olejem

“Olej jsem vyzkoušela na vlasy. Konečky vypadají mnohem zdravěji. Začalo mi rašit i nové vlasové chmýří na okraji vlasů. Je to bomba!”

“Doporučuji zejména na řasy, opravdu funguje!”

“Úžasný olej. Ještě nikdy jsem neměla hustější řasy. Doporučuji také na konečky vlasů a různé pupínky – perfektně je zahojí.”

“Dávala jsem ho na obočí, které znatelně zhoustlo. Mám pocit, že by při dlouhodobé aplikaci zhoustly i řasy…”

“Na mě docela funguje ricinový olej.. tehdy mi dal řasy během měsíce do původního stavu.”

…z diskuse na Vinted.cz Celou diskuzi najdete tady.

Ricinovému oleji se věnuje také diskuse na Omlazení.cz. Tamní uživatelky ho mj. na řasy a obočí, jako výživný olej, pro čištění pleti, jako vlasový zábal, také na strie aj.

Jak v diskuzi zaznělo:

“Juu, koukám, že ricinový olej je na vše.”

Ricinový olej řeší také maminky na serveru eMimino.cz, tam zejména jako prostředek k vyvolání porodu. Přečtěte si celou diskuzi.

Každý lajk potěší. Díky!