Olej pro krásu, krásné řasy a obočí, vlasy, nehty a pokožku

Ricinový olej má oproti jiným olejům jednu unikátní schopnost – má stimulovat lymfatický systém. S prouděním lymfy dochází k pročištění tkání, odvodu škodlivin a naopak jejich lepšímu zásobení kyslíkem a živinami. Tím dochází také k obnově buněk, také hojení a regeneračním procesům, možná s tím souvisí i schopnost podporovat růst řas nebo obočí, která je ricinovému oleji přisuzována.

Ricinový olej vyniká také svoji viskozitou. Je natolik hustý, že efektivně změkčuje ztvrdlou kůži, zjemňuje a hydratuje pokožku.  Promašťuje suchou pokožku, jako výživná maska poslouží i na nehty nebo vlasy.

Olej pro krásné řasy

Silné, husté řasy nebo obočí. Tak si krásu představuje mnoho žen. Sen o nepřehlédnutelných řasách a výrazném atraktivním obočí se může naplnit právě díky ricinovému oleji.

Pokud je ricinový olej v péči o krásu s něčím spojován, jsou to právě řasy. A právem. Ricinový olej aplikovaný na řasy podporuje jejich růst, posiluje je a zhušťuje. Potvrzují to i praktické zkušenosti mnohých žen. Tato ricinová kúra přitom patří k těm nejjednodušším a také nejlevnějším, jaké můžeme svým řasám a obočí dopřát.

Ricinový olej se užívá také jako složka regeneračních přípravků na řasy.

Více se dozvíte v sekci Ricinový olej a řasy.

Olej pro krásné vlasy

Obdobně jako ricinový olej posiluje řasy a chloupky obočí, má posilovat i vlasy. Jako vlasová olejová maska má zajišťovat i růst vlasů, který zajímá nejenom ženy, ale i muže. Navíc vlasy hydratuje a vyživuje.

Více se dozvíte v sekci Ricinový olej na vlasy.

Olej pro krásné nehty

Ricinový olej můžeme aplikovat i na nehty. I tady má být prospěšný jako posilující prostředek.

Více se dozvíte v sekci Ricinový olej na nehty.

Olej pro krásnou pokožku

Ricinový olej je užitečný pro regeneraci suché, citlivé a poškozené pokožky. Účinně ji promašťuje a podporuje její hydrataci, váže v pokožce vlhkost. Proto je zvlášť vhodný k ošetření suché, citlivé či poškozené pokožky.

Dá se použít i jako odličovací nebo čistící olej.

Užívá se také užívá k regeneraci a hojení jizev nebo léčbě některých druhů bradavic.

Více se dozvíte s sekci Kosmetická péče.

Každý lajk potěší. Díky!