Kosmetická péče

Krása není hřích

Každý z nás je odpovědný za to, v jakém stavu je pokožka, vlasy, nehty… O svou krásu musíme pečovat. Naše tělo je chrámem naší duše a vyplatí se ho hýčkat.

Přírodní kosmetika je tu od toho, abychom o své tělo pečovali s nejvyšší jemností a láskou, využili toho, co nám nabízí příroda. Synonymem pro péči jsou rostlinné oleje, ricinový olej je mezi nimi pro svoji hustou konzistenci a účinky výjimečný.

Ricinový olej se postará se o krásnou pokožku, vlasy, nehty a konečně i řasy a obočí.

Ricinový olej v péči o pokožku

Ricinový olej se uplatňuje při výrobě celé řady kosmetických přípravků. Využívají se jeho promašťující a hydratační vlastnosti.

Hydratační a zjemňující účinky

Čistý ricinový olej se dá aplikovat přímo na vysušenou a poškozenou pokožku, napomáhá hydrataci a regeneraci, zjemňuje pokožku.

  • Je ideální pro ošetření ztvrdlé pokožky na loktech nebo na patách. Skvěle zapadne do domácí pedikúry.

Hojení jizev a regenerační účinky

  • Protože podporuje regeneraci a obnovu buněk, napomáhá hojení jizev. Má urychlovat hojivý proces.
  • Dokáže také stimulovat lymfatický systém, toho se využívá při léčbě některých druhů bradavic (nebo olejových zábalech na bolavé klouby).
  • Ricinový olej se uplatňuje také při odstraňování pigmentových skvrn.

Omlazující účinky

Pro vysokou viskozitu se v přímé aplikaci na tělo často ředí jemnějšími oleji, které pomůžou jeho vstřebatelnosti.

Doporučuje se ho kombinovat například s panenským dýňovým olejem s vysokým obsahem zinku. Ten mastný ricinový olej zjemní, obohatí o cenné minerály a vitamíny, zároveň mu dodá tmavší odstín.

Ricinový olej si rozumí i s dalšími panenskými oleji – třeba mandlovým, meruňkovým, slunečnicovým, arganovým nebo růžovým.

  • Pak poslouží i jako olejový odličovač nebo čistící olej.
  • Ricinový olej je účinný také pro zpomalení tvorby vrásek. Dá se použít jako regenerační pleťová maska. Aplikuje se proti vráskám na oblast krku a dekoltu.

Ricinový olej na vlasy

Ricinový olej se aplikuje na suché a poškozené konečky vlasů, které dokáže regenerovat. Je tak účinným regenerátorem vlasových konečků.

Pro posílení vlasů a proti padání je vhodné ricinový olej aplikovat formou vlasového zábalu, resp. vlasové masky, kdy olej nanášíme po celé délce vlasů i na vlasovou pokožku (více najdete v článku Olejová maska na vlasy).

Oleje pro krásu

Alternativou je použití jiných rostlinných olejů. I panenské oleje jako pupalkový, dýňový, arganový, rakytníkový apod. se dají využít jako vlasový zábal, poslouží v péči o vlasy, ale i pokožku nebo nehty. Na rozdíl od ricinového oleje se navíc dají používat i vnitřně. Výtečný olej pro krásu, vitalitu a lesk vlasů je například panenský pupalkový olej s unikátním obsahem kyseliny GLA.

 

Regenerátor nehtů

Pro posílení nehtů se ricinovým olejem pravidelně potírají a jemně masírují nehtová lůžka.

Ricinový olej lze využít i jako hloubkovou regenerační kúru, kdy se nechá působit asi půl hodiny.

Řasy a obočí

Ricinový olej je také prospěšný pokožce, vlasům a nehtům. Asi nejznámější je však jeho využití pro posílení  a růst řas (a obočí).

Více o tom, jak se užívá ricinový olej na řasy se dozvíte v samostatné sekci Ricinový olej a řasy.

Další kosmetické vychytávky?

Každý lajk potěší. Díky!