DIY: Hojivý heřmánkový peeling pro poškozenou pokožku

Pokožka je starost. Pokud se jí však náležitě věnujete, stane se tím nejlepším spojencem vaší krásy. Základem je čistá pokožka, pokožka zbavená nečistot, ale také částeček odumřelých kožních buněk. Pro důkladnou očistu je vhodné čas od času pokožce dopřát peeling. Pro poškozenou pokožku se hodí šetrný bylinkový peeling, který má díky heřmánku vynikající hojivé účinky.

Heřmánek, heřmánkový peeling na ruce

Domácí peeling s heřmánkem

Peeling, který se dá koupit, často obsahuje drobné částečky, které pokožku mohou poškodit či dráždit. Navíc jde často o částečky plastu, který je zátěží nejenom pro pokožku, ale i pro životní prostředí. Velmi snadno si přitom lze připravit domácí peeling – je ekologičtější, šetrnější a dokonce i levnější.

Pokud potřebujeme skutečně šetrný peeling pro poškozenou a citlivou pokožku, jako obrušující částečky poslouží kousky bylinek. Bylinky navíc peeling obohatí o cenné bioaktivní látky a hojivé účinky. Mimořádné hojivé působení je připisováno především heřmánku.

Heřmánek

Tato oblíbená léčivá bylinka se pyšní antiseptickými a protizánětlivými vlastnostmi. Pomáhá při mnoha kožních potížích, zklidňuje a posiluje odolnost pokožky. Urychluje regeneraci a hojení. Je to vynikající zklidňující bylinka, která zklidní podrážděnou pokožku stejně jako mysl.

Pro zklidnění, hojení a regeneraci pokožky se heřmánek využívá v podobě odvaru. Ten poslouží jako základ regenerační koupele, hojivého obkladu nebo peelingu.

Hojivý heřmánkový peeling. Jak na to?

  • Nejprve si vytvoříme peelingovou směs. Základem bude sušený heřmánek. Ten zalijeme vařící vodou a necháme luhovat min. 15 minut a poté slijeme.
  • Jakmile heřmánkový čaj zchladne, zalijeme jím další dávku sušených květů heřmánku, které poslouží jako peelingové částečky a přidáme ještě panenský rostlinný olej. Na hrst květů heřmánku stačí asi lžička oleje. Pro poškozenou, citlivou pokožku se sklonem k podráždění se hodí například meruňkový olej, arganový olej, šípkový olej, mandlový olej a další panenské oleje.
  • Peeling aplikujeme na čistou pokožku. Heřmánkový peeling je natolik šetrný, že ho můžeme nanést na pokožku celého těla včetně obličeje. Krouživými pohyby peelingem masírujeme pokožku, abychom ji zbavili odumřelých buněk i nezdravé šedivé barvy. Pohyby by neměli být ani příliš rychlé ani příliš silné, tak předejdeme podráždění nebo poškrábání pokožky.
  • Peelingem masírujeme pokožku několik minut, nakonec ho smyjeme vlažnou vodou.
  • Peeling se doporučuje aplikovat jednou týdně.

Kde koupit panenské oleje? Třeba tady:

Meruňkový olej panenský Renovality Arganový olej Renovality Šípkový olej Renovality

Méně jemnosti, více síly?

Peeling můžeme využít i na ruce nebo na nohy. Pomáhá hojit pokožku i poškozené nehty. Předchází zanícení a působí i jako prevence proti plísni.
Pokud potřebujeme hrubší peeling (například jako součást péče o ruce nebo domácí pedikúry), můžeme peelingovou směs doplnit krystalky mořské či himalájské soli nebo třtinovým cukrem.

Jemný rostlinný olej můžeme vyměnit za olej hutnější, například ricinový olej, který je ze všech olejů nejhutnější.

Ricinový olej Saloos koupit Ricinový olej Renovality koupit Ricinový olej, RICINUS PROTECTIVE OIL Brazil Keratin koupit

Heřmánek můžeme nahradit i dalšími hojivými bylinkami jako je měsíček nebo levandule.

Docela dobré.Dost dobré.Dobré.Fakt dobré.Lepší už to být nemůže. (No Ratings Yet)
Loading...
Každý lajk potěší. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *