3 tipy pro krásné ruce: olejová maska, olejová koupel a ozdravný peeling

Naše ruce jsou tou nejnamáhavější částí našeho těla. Využíváme je takřka při každé činnosti, stále jsou v kontaktu s nějakými předměty, pořád se něčeho dotýkáme. Vyplatí se jim věnovat i dotek v podobě oleje, který dá pokožce i nehtům mimořádnou dávku výživy. Může to být olejová maska, olejová lázeň nebo peeling. Tyto příjemné procedury udělají ruce skutečně krásné tak, jak si zaslouží.

3 tipy pro krásné ruce

Pokračovat ve čtení “3 tipy pro krásné ruce: olejová maska, olejová koupel a ozdravný peeling”

DIY: Hojivý heřmánkový peeling pro poškozenou pokožku

Pokožka je starost. Pokud se jí však náležitě věnujete, stane se tím nejlepším spojencem vaší krásy. Základem je čistá pokožka, pokožka zbavená nečistot, ale také částeček odumřelých kožních buněk. Pro důkladnou očistu je vhodné čas od času pokožce dopřát peeling. Pro poškozenou pokožku se hodí šetrný bylinkový peeling, který má díky heřmánku vynikající hojivé účinky.

Heřmánek, heřmánkový peeling na ruce

Pokračovat ve čtení “DIY: Hojivý heřmánkový peeling pro poškozenou pokožku”

Tamanu olej

Mezi rostlinnými oleji lisovanými ze semen léčivých bylin a rostlin najdeme oleje ze známých léčivých rostlin (pupalkový olej, rakytníkový olej, konopný olej, lněný olej aj.). Existují však i exotické panenské oleje s původem v oblasti tropických ostrovů. Jedním z nich je i kokosový olej, který působí jako účinné přírodní antibiotikum. Dalším je pak podstatně méně známý tamanu olej pocházející z ostrovů Polynésie.

Tamanu olej

Pokračovat ve čtení “Tamanu olej”

Kokosový olej

Panenský olej, který doslova voní kouzlem exotiky a příjemné relaxace pod hřejivými slunečními paprsky. To je kokosový olej.

Olej vhodný k péči o suchou pokožku, prostředek pro zklidnění kůže po opalování nebo holení, ochranný balzám na rty, masáží olej, lubrikační gel, hojivá mast na nejrůznější kožní problémy, také přírodní antibiotikum nebo ingredience zdravé kuchyně. Tím vším je panenský kokosový olej.

Pokračovat ve čtení “Kokosový olej”

Pupalkový olej

Panenský pupalkový olej se získává lisováním za studena ze semen pupalky dvouleté. Tato jemná bylinka vyniká svými žlutavými kvítky. Pupalka má tu zvláštnost, že její květy rozkvétají až v podvečer a svou omamnou vůní tak lákají především noční motýly a můry. Bývá proto označována také jako noční svíce.

Pokračovat ve čtení “Pupalkový olej”