3 tipy pro krásné ruce: olejová maska, olejová koupel a ozdravný peeling

Naše ruce jsou tou nejnamáhavější částí našeho těla. Využíváme je takřka při každé činnosti, stále jsou v kontaktu s nějakými předměty, pořád se něčeho dotýkáme. Vyplatí se jim věnovat i dotek v podobě oleje, který dá pokožce i nehtům mimořádnou dávku výživy. Může to být olejová maska, olejová lázeň nebo peeling. Tyto příjemné procedury udělají ruce skutečně krásné tak, jak si zaslouží.

3 tipy pro krásné ruce

Péče o ruce je potřeba

Ruce toho musí zvládnout hodně. I to, že neustále umýváme, je pro ruce zátěž. Pod pokožkou na rukách je přitom jen minimum tuku, a tak mají ruce tendence k vysoušení nebo dokonce praskání. Krásné ruce jsou přitom něčím, co patří ke každému kultivovanému člověku. S trochou péče to nemusí být nic těžkého.

Čas od času dopřejte svým rukám i masku, která ruce hloubkově vyživí, hydratuje a dodá jim atraktivní vzhled. Jak na to?

1. Olejová maska na ruce

Zatímco přes den je na ruce a nehty vhodný spíše lehčí vyživující krém, v noci můžeme rukám dopřát bohatou výživnou masku, na kterou se dá skvěle využít hutný ricinový olej.

Olejová maska na ruce. Jak na to?

  • Vedle ricinového oleje budete potřebovat ještě foliové a bavlněné rukavice.
  • Těsně před ulehnutím do postele namažte ruce silnou vrstvou ricinového oleje, zabalte je do foliových rukavic a ještě je překryjte rukavicemi bavlněnými. Ty foliové rukavice podrží a ještě podpoří teplo, které je při výživné proceduře žádoucí.
  • Masku pak nechte působit nejlépe přes noc, ale stačí i 30 minut a výsledky budou znát.
  • Jakmile sundáte rukavice, otřete zbytek oleje ubrouskem a užijte si krásně vyživené, hebké ruce a nadmíru vláčné nehty.

Chcete víc?

Svoji masku můžete provonět některým z esenciálních olejů. Stačí pár kapek rozmíchat v nosném ricinovém oleji.

Pro péči o ruce a nehty se skvěle hodí například esenciální olej eukalyptus, který nese protizánětlivé, antibakteriální a antiseptické účinky. Působí i jako prevence proti plísni nehtů, podobně jako oblíbený Tea Tree Oil nebo méně známý bergamot.

Tea Tree Olej Renovality Éterický olej Eukalyptus Primavera Éterický olej Bergamot Primavera

Místo ricinového oleje lze využít i jiné rostlinné oleje, například omlazující pupalkový olej, regenerační rakytníkový olej  nebo marulový olej.

Pupalkový olej Primavera Rakytníkový olej Marulový olej

Z těch hutnějších pak bambucké máslo karité, kakaové máslo, kokosový olej apod.

Bambucké máslo Karité Kakaové máslo Naturalis Kokosový olej Naturalis

2. Olejová koupel rukou

Ricinový olej i další rostlinné oleje se nejlépe vstřebávají, pokud jsou nahřáté.

  • Nejdříve tedy olej nahřejeme ve vodní lázni a do misky s teplým olejem pak ponoříme ruce.
  • Stačí 15 minut, pokožka i nehty na rukou vstřebají živiny z oleje a budou za ně vděčné.

Olejová koupel rukou jako relax

Tato procedura má i vynikající relaxační efekt. Je to relaxace pro unavené ruce, poškozenou pokožku a nehty, ale i roztěkanou mysl. I na rukou je totiž podobně jako na nohou mnoho reflexních bodů, které se odrážejí na celém těle.

Dopřejeme-li péči rukám, nepřímo tak pečujeme o celé tělo. Ruce každý dotek zrcadlí i jinde na těle, každý dotek je léčivý. Stačí ponořit ruce do oleje, natírat ruce výživným olejem anebo z klasického natírání udělat domácí reflexní masáž.

Jako masáž stimulující reflexní body na rukou funguje i peeling, další wellness procedura, která pečuje o ruce, ale její účinky jsou mnohem komplexnější.

3. Peeling rukou

Peeling je skvělým způsobem, jak okamžitě viditelně omladit pokožku. Zbavuje ji totiž starých, odumřelých a nevzhledných buněk – šupinek, které ruce jenom hyzdí. Navíc dochází k efektivní masáži, která podporuje prokrvení, a tím i výživu kožních buněk.

Peelingy s chemickými částečkami přitom skvěle nahradí ekologičtější a šetrnější peeling z domácích zdrojů. Skvěle poslouží mořská sůl nebo alternativa v podobě himalájské soli, ale lze využít také krystalický cukr (nejlépe hnědý třtinový) nebo namletou kávu. Káva je však oproti krystalkům mořské soli nebo cukru jemnější.

Mořská sůl, himalájská sůl, cukr nebo káva představuje hrubou složku peelingu, kterou je třeba rozmíchat ve složce tekuté. Tou může být ricinový olej, ale i další rostlinné oleje (pupalkový olej, rakytníkový olej, marulový olej, kokosový olej aj.). Peeling můžeme provonět i esenciálními oleji.

Návod na domácí peeling rukou

  • Hrubá složka peelingu a olej se míchá v poměru jedna ku jedné.
  • Jakmile máme peelingovou směs připravenou, nezbývá než ji aplikovat na celou plochu rukou promnutím a krátkou masáží.
  • Nakonec směs opláchneme vodou a můžeme se těšit z krásně hebkých rukou.

Proč je peeling tak užitečný?

  • Peeling odstraní odumřelé kožní buňky, a tak zjemní ruce.
  • Pokožku a nehty současně vyživuje, navíc je chrání, protože vytváří ochranný film proti negativním vnějším vlivům.
  • Peeling také uvolňuje svalové napětí, pomáhá od bolesti a reflexně ovlivňuje celé tělo.
  • Dochází k lepšímu prokrvení rukou, a tím i lepší výživě zevnitř.

Výživa pro pokožku a nehty

Není to jenom vnější péče, krásná pokožka a nehty jsou odrazem toho, jak se svým tělem zacházíme obecně, co mu dopřáváme, jak se stravujeme. Právě strava je totiž základem výživy pro pokožku a nehty. Bez dostatku vitamínů a minerálů tělo strádá, a jde to vidět.

Pro krásnou pokožku a nehty jsou důležité zejména vitamíny skupiny B, také vitamín A, vitamín E, vitamín C, z minerálů je to vápník, křemík nebo zinek. Významnou roli hraje i lecitin nebo nenasycené mastné kyseliny.

Celou řadu jmenovaných prvků obsahují pivovarské kvasnice, ořechy a semínka, například lněná semínka, zelená listová zelenina nebo zelené potraviny.

Docela dobré.Dost dobré.Dobré.Fakt dobré.Lepší už to být nemůže. Ø 5,00
Loading...
Každý lajk potěší. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *