Ajurvédský nimbový olej

Nimbový olej (neem olej) je jeden z těch pozoruhodných olejů, které od pradávna využívá indický léčebný systém ajurvéda. Funguje jako přírodní antibiotikum, působí proti bakteriím, proti plísním i nejrůznějším parazitům, odpuzuje hmyz. Má hojivé a regenerační účinky, ale také jednu nevýhodu v podobě intenzivní vůně po česneku.

Nimbový olej

Ajurvédské oleje

Ajurvéda je tradiční indickou medicínou s tisíciletou tradicí. Praktikuje se jako léčebný systém v Indii, ajurvédské procedury se však začínají objevovat i v našem západním světě – vždy je jejich účinnost ověřena celými generacemi Indů.

Základem ajurvédského léčení je užívání bylin, koření, úprava životosprávy a masáže. Specifikem ajurvédským masáží je pak užívání olejů – v podstatně větším množství než při klasických masážích.

Mezi nejužívanějšími ajurvédskými oleji najdeme sezamový olej, mandlový olej, ricinový olej nebo kokosový olej. Ajurvédská medicína užívá i vzácný nimbový olej z posvátného indického stromu neem, česky zaderachu indického (Melia azadirachta).

Nimbový olej jako přírodní antibiotikum

Nimbový olej (neem olej) působí jako přírodní antibiotikum, obsahuje složky jako nimbin, azadirachtin aj., které jsou účinné proti mikrobům. Ničí viry, bakterie, plísně i nejrůznější parazity.

Významný je i obsah antioxidačního vitamínu E.

Díky svému cennému složení skýtá nimbový olej antibakteriální a antivirové vlastnosti, užívá se při léčení infekčních kožních nemocí jako jsou opary aj.

Je prospěšný při akné, odstraňuje kožní ekzémy.

Pomáhá také léčit kožní plísně.  Hodí se i na poškozené nehty, které trápí nehtová plíseň. Působí i jako prevence.

Neem olej působí proti stárnutí pokožky, zlepšuje pružnost pokožky a zjemňuje ji. Dá se jednoduše přimíchat do běžného krému či pleťového oleje.

Pozor – vůně nimbového oleje s výrazným česnekovým nádechem nemusí být každému příjemná. I proto se nimbový olej míchá s dalšími, voňavými rostlinnými oleji nebo esenciálními olejíčky užívanými v aromaterapii.

Nimbový olej proti parazitům

Nimbový olej dokonce odpuzuje hmyz. Dá se využít ředěný jako přírodní repelent.

Údajně pomáhá i proti vším. Stačí pár kapek oleje vmíchat do klasického šamponu. Šampon pak bude působit proti vším, uleví při svědění, pomůže s lupy.

Neem olej se jako repelent dá použít i pro domácí mazlíčky. Údajně chrání před kožními parazity (klíšťata, blechy, vši, roztoči aj.) psy, také koně, hovězí dobytek a jiná domácí zvířata. Olej však není vhodný v případech, kdy hrozí, že ho zvíře olíže. Vnitřně totiž působí toxicky.

Nimbový olej je určený pouze pro vnější užití!

Kde koupit nimbový olej?

Nimbový olej, neem oil Nimbový (neem) zubní prášek proti parodontóze Nimbový olej na nehty proti plísni
Docela dobré.Dost dobré.Dobré.Fakt dobré.Lepší už to být nemůže. Ø 5,00
Loading...
Každý lajk potěší. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *