Tamanu olej

Mezi rostlinnými oleji lisovanými ze semen léčivých bylin a rostlin najdeme oleje ze známých léčivých rostlin (pupalkový olej, rakytníkový olej, konopný olej, lněný olej aj.). Existují však i exotické panenské oleje s původem v oblasti tropických ostrovů. Jedním z nich je i kokosový olej, který působí jako účinné přírodní antibiotikum. Dalším je pak podstatně méně známý tamanu olej pocházející z ostrovů Polynésie.

Tamanu olej

Co to je tamanu olej?

Jako tamanu olej se označuje olej z jadérek plodů posvátného stromu polynézanů. Říkají mu Atí. Botanickým názvem jde o Kalabu obvejčitou, nazývanou také pona nebo komba (lat. Calophyllum inophyllum).

Olej z kalaby obvejčité – tamanu olej je charakteristický obsahem pryskyřic, které ostatní panenské oleje neobsahují. Většinu ostatních panenských olejů předčí tamanu olej také svými hojivými vlastnostmi.

Účinky a použití tamanu oleje

  • Tamanu olej má vynikající protizánětlivé působení, užívá se jako dezinfekce při drobných kožních poraněních.
  • Jako dezinfekce také účinně působí na nejrůznější bodance a štípance od hmyzu.
  • Tamanu olej působí jako přírodní anbitiotikum, stejně jako například kokosový olej. Na rozdíl od kokosového oleje se však nedá užívat vnitřně, také se nehodí jako masážní olej.
  • Nachází však uplatnění při léčení řady kožních problémů, pomáhá při akné, hojí ekzémy, prospěšně působí i při vředech nebo pásovém oparu.
  • Tamanu olej působí i proti kožním plísním, je užitečný i na poškozené nehty.
  • V neposlední řadě slouží i k lokálním masážím na bolestivé svaly a klouby.
  • Tamanu olej bývá součástí nejrůznějších kosmetických přípravků. Má zklidňující a hojivé vlastnosti, které se využívají například u kosmetiky po opalování, po holení nebo po depilaci.
  • Jeho vyživující a regenerační vlastnosti se uplatní i ve vlasové kosmetice.


Matrix Biolage ExquisiteOil

Posilující sérum na vlasy s tamanu olejem

Na působení tamanu oleje je založené posilující sérum na vlasy z dílny Matrix. Ultra lehké sérum slibuje okamžité posílení křehkých a jemných vlasů. Zvyšuje odolnost a působí tak proti lámání vlasů. Vyživuje vlasy, navrací jim lesk a krásu.

Aplikuje se na vlhké vlasy po umytí. Sérum lze aplikovat i na suché vlasy. Intenzivní účinky zajistí jako noční péče.

Kde koupit posilující sérum na vlasy Matrix Biolage ExquisiteOil? Tady!

Docela dobré.Dost dobré.Dobré.Fakt dobré.Lepší už to být nemůže. Ø 5,00
Loading...
Každý lajk potěší. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *