Pupalkový olej

Panenský pupalkový olej se získává lisováním za studena ze semen pupalky dvouleté. Tato jemná bylinka vyniká svými žlutavými kvítky. Pupalka má tu zvláštnost, že její květy rozkvétají až v podvečer a svou omamnou vůní tak lákají především noční motýly a můry. Bývá proto označována také jako noční svíce.

Unikátní složení s GLA

Další zvláštností, která panenský pupalkový olej řadí k těm nejcennějším rostlinným olejům, je vysoký obsah nenasycených mastných kyselin a především unikátní kyseliny gama-linolenové (GLA).

GLA z pupalkového oleje má výrazné protizánětlivé účinky. V těle se GLA mění na látky, které se podílí na efektivním fungování řady tělesných procesů mj. jde o imunitní reakce nebo regulaci bolesti.

Vnitřní užívání oleje pro zdraví i krásu

Pravidelné vnitřní užívání pupalkového oleje zvyšuje obranyschopnost organismu, zmírňuje projevy únavy a působí jako prevence civilizačních chorob.

Olej má mj. také antidepresivní účinky. Příznivě působí na kardiovaskulární systém, snižuje hladinu cholesterolu a podporuje správné zažívání.

Působí protizánětlivě i na klouby, pomáhá mj. při zánětech očních víček, při slzení a pálení očí.

Má významné regenerační účinky, pomáhá při řadě kožních onemocnění.

Zlepšuje kvalitu pleti, vlasů i nehtů. Pro své zkrášlující vlastnosti se pupalkový olej užívá jak vnitřně, tak se přímo aplikuje na pokožku, bývá součástí té nejluxusnější kosmetiky.

Mezi příznivými účinky pupalkového oleje dominují ty, které ocení zejména ženy, zdaleka však nejde pouze o jeho prospěšné působení na vnější krásu.

Pro posílení ženské energie

Panenský pupalkový olej pomáhá ženám při ženských problémech spojených s menstruačním cyklem (premenstruačním syndromu, bolestivosti, prsou, endometrióze apod.).

Olej dokáže regulovat hormonální hladinu a je tak prospěšný i ženám v klimakteriu. Užívá se pro posílení ženské energie.

Panenský pupalkový olej znají i těhotné ženy. Ačkoli se během těhotenství nedoporučuje, v posledních stádiích se užívá jako přírodní prostředek pro vyvolání porodu.

Pupalkový olej je také nenahraditelným, čistě přírodním a skvěle snášeným olejem pro masáž hráze.

Kde koupit pupalkový olej?

Pupalkový olej Primavera Pupalkový olej Pupalka tablety
Docela dobré.Dost dobré.Dobré.Fakt dobré.Lepší už to být nemůže. Ø 5,00
Loading...
Každý lajk potěší. Díky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *